Otázky a odpovědi, FAQ

Nejčastější dotazy týkající se USB Flash Drive

1. Co je USB Flash Drive?

Jednotka USB Flash se skládá z paměťového zařízení s pamětí flash, která je integrována s rozhraním USB. USB Flash disky jsou typicky vyměnitelné a přepisovatelné. Po připojení USB Flash Drive do vašeho počítače počítačový port USB, počítač jej rozpozná jako zařízení pro velkokapacitní úložiště a přiřadí mu písmeno jednotky. Pak je můžete použít jako disketovou jednotku nebo pevný disk k ukládání dokumentů, hudby, soukromých dat a téměř všechny ostatní soubory.

2. Jaké jsou jiné běžné názvy flash disků?

Synonyma, kterými je možné vyjádřit jednotku USB flash jsou různorodá. Patří k nim například: USB flash paměť, někdy též USB klíč, paměťový klíč USB či USB flash disk (hovorově fleška či USB klíček), paměťová karta, paměťové médium, jednotka pero, datová karta, USB disk, USB dongle a USB stick.

3. Jaké jsou výhody používání USB Flash Drive?

- USB flash disk je extrémně malý a může se vejít do kapsy, je velmi vhodný pro přepravu.
- Jednotka USB Flash neobsahuje žádné pohyblivé součásti, které je činí velmi trvanlivými a dlouhými.
- USB Flash Drive neustále zvyšuje kapacitu úložiště a zároveň snižuje cenu na paměťové kartě trh.
- USB flash disk je široce podporován většinou počítačových systémů.
- Zařízení USB Flash používá méně energie než pevný disk USB.

4. Co můžete dělat s jednotkou USB flash?

Primární funkcí USB flash disku je ukládání dat. Video, audio, obrázky a další typy souborů lze ukládat na flash disky pro profesionální nebo osobní využití.  Protože popularita tohoto paměťového média roste, využívá ho více značek a firem jako propagační nástroj.

5. Jaké jsou nevýhody používání USB flash disku?

- USB flash disk je tak malý, že je často ztracen nebo zapomenut.
- USB Flash Drive často nemá žádný mechanizmus / software na ochranu proti zápisu, který by udržoval viry od infikování.

6. Mohu používat USB flash disk s počítačem Mac nebo Linux?

Ano, můžete použít USB flash disk s počítačem Mac nebo Linux, pokud je k dispozici port USB. Mac OS by měla být verze 9 nebo novější a Linuxové jádro by mělo být verze 2.4.0 nebo novější.

7. Jsou disky USB vodotěsné?

Někteří výrobci vyrábějí vodotěsné flash disky pro zvýšení jejich trvanlivosti. Někteří uživatelé flash disků hovoří o tom, že jejich USB přežilo například i vyprání v pračce. Před takovým pokusem si však dobře rozmyslete, zda vám za to možnost ztracených dat skutečně stojí. Žádná záruka není stoprocentní, což platí i v tomto případě.

8. Jaký formát souborového systému podporuje USB Flash Drive?

Obvykle je formátován jako FAT32. Můžete jej formátovat na jiné formáty souborů systému, pokud máte počítač OS podporuje, jako FAT, exFAT, NTFS, EXT2, EXT3 atd. FAT32 je většinou podporován většinou počítačové systémy, včetně systémů Windows, Mac a Linux. FAT32 však nemůže uložit soubor o velikosti větší než 4 GB. Pokud potřebujete uložit velikost souboru větší než 4 GB, můžete zvážit použití NTFS, ale USB Flash Drive se bude používat pouze v počítačovém systému Windows, nesmí se používat v jiných počítačích počítačové systémy.

9. Potřebuji nainstalovat ovladač pro použití USB flash disku?

Je-li váš USB flash disk formátován jako FAT32, nemusíte instalovat ovladač pro Windows 7 a Windows 7 další novější operační systémy.

10. Potřebuji počítač před vložením nebo vyjmutím USB Flash disku vypnout?

Standard rozhraní USB byl vytvořen s funkcí výměny za provozu. Můžete vložit nebo odebrat položku USB Flash Drive při zapnutém počítači. Neznamená to však, že můžete vyjmout USB Flash Jednotku při čtení nebo zápisu dat z / od něj. Nejdříve byste měli USB Flash Drive uvolnit klepnutím na ikonu Bezpečně odebrat hardware v zásobníku Windows.

11.Kdo vynalezl USB flash disk?

Zatímco existuje jistota, že společnost AjayBhatt společnosti Intel a USB-IF (USB ImplementersForum, Inc) vyvinuli technologii USB, diskutuje se o tom, kdo jako první vynalezl USB flash disk. Společnost Trek Technologies, stejně jako společnost Netac Technology, obdržely patentové nároky na zařízení v různých zemích a podaly žaloby proti jiným společnostem. Avšak mnozí považují Dov Moran a tým v M-Systems (od doby, kdy získal SanDisk) za první. Právě oni patentovali zařízení v roce 1998 a v roce 2000 IBM začal prodávat 8 MB zařízení v Severní Americe pod jménem "DiskOnKey". Vývoj jednotky flash, jak ji známe dnes, se udál současně v roce 2000 s technologií Trek, IBM a Lexar.

12. Jaké jsou součásti jednotky USB?

USB flash disk je tvořen třemi základními součástmi: deskou, která obsahuje kovový USB konektor, paměťovým čipem NAND flash a čipem řadiče.

13. Jsou všechny disky USB stejné?

Ne všechny jednotky USB jsou stejné. USB se dodávají v mnoha různých velikostech, kapacitách, barvách, tvarech, materiálech a úrovních kvality.  Největší rozdíly v jednotlivých flash discích najdete především v rychlosti. Pořídit si můžete extrémně rychlou či naopak extrémně pomalou variantu. Pro přenášení jen malého množství souborů si s pomalý USB flash diskem vystačíte. Jednotlivé modely se také liší co se týče příslušenství mezi které patří například prodlužovací kabel, případně malá dokovací stanice pro případy, kdy používate flash disk u starého desktopu bez USB.

14. Jaký je rozdíl mezi USB 1.1, USB 2.0 a USB 3.0?

Primárním rozdílem mezi jednotlivými verzemi je rychlost přenosu dat. USB 1.1 mohl pracovat s rychlostí 12 Mbit / s a rychlostí 1,5 Mbit / s. USB 2.0 může pracovat při výkonu 480 Mbit / s navíc, k pomalejším rychlostem. USB 3.0 je zpětně kompatibilní a zvládne pracovat až se 4,8 Gb / s. USB 3.0 přenáší čtyři další kabely, a oproti předchozím verzím využívá obousměrné přenosy dat.

15. Jaké velikosti disků USB jsou k dispozici?

16MB, 32MB, 64MB, 128MB, 256MB, 512MB, 1GB, 2GB, 4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB.

16. Jaká je životnost jednotky USB?

Očekávaná délka života závisí na počtu cyklů čtení a počtu zápisů. Každá životnost se může lišit v závislosti na kvalitě měniče, ale je možné říci, že se pohybuje od 10 000 do 100 000 cyklů.

17. Jaké jsou rychlosti čtení a zápisu jednotky USB?

Rychlosti čtení a zápisu flash disků se liší v závislosti na jejich dodavatelích. Jednotky USB 2.0 zvládnou číst od 14 do 34 MBps pro čtení rychlostí a 4 až 28 MBps pro rychlost zápisu. Novější jednotky flash USB 3.0 dokáží dosáhnout rychlosti čtení až 80 MB / s a rychlosti zápisu 60 MB / s.

18. Co je jednotka Tier1?

Tier 1 odkazuje na kvalitu samotné jednotky flash. Existuje široká škála vlastností týkajících se paměti typu flash od úrovně 1 až po úroveň 3. Blesk Tier 1 je nejstabilnější, nejspolehlivější a nejvýkonnější paměť. Ta se také někdy nazývá paměť třídy A.

19. Je USB 3.0 kompatibilní zpětně?

Většinou, ano. Zpětná kompatibilita zařízení USB 3.0 závisí na výrobě. Certifikační úřad nevyžaduje, aby zařízení USB 3.0 pracovala na počítačovém systému USB 2.0. Většina výrobců však vyrábí zařízení, která jsou zpětně kompatibilní, aby zajistila větší procento svého trhu.

20. Které operační systémy podporují USB flash disky?

USB flash disky lze používat s téměř libovolným OS včetně Windows, Mac a Linux.Všechny jednotky USB a čtečky karet podporují: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 / 8.1, Windows 10

21. Jsou disky USB flash kompatibilní se zařízeními Apple Macintosh?

USB flash disky jsou kompatibilní s počítači Apple a většina zařízení podporuje připojení USB prostřednictvím 30pólového konektoru, který se používá pro iPhony, iPody a iPady. K problému může dojít, pokud je v systému souborů NTFS vytvořena jednotka USB flash, která je v podstatě nečitelná pro sálový počítač Mac. V tomto případě by musel USB flash disk přeformátovat.

22. Podporují konzole videohry se zařízením USB?

Ano. Některé konzole podporují videohry se zařízením USB, především konzole Xbox 360 a PS3.

23. Co je tak zvláštní u flash disků U3?

Jednotky flash U3 jsou schopny spustit nabídku kompatibilní se systémem Windows, která umožňuje přenosnost s vašimi aplikacemi. Program U3 poskytuje další zabezpečení, personalizované preference a správu uživatelů.

24. Proč se jednotka USB zahřívá?

Zapalování USB flash disku je běžným výskytem. Zatímco jednotka nemá pohyblivou část, přenos a úprava souborů na jednotkách USB vyžaduje elektřinu, která vydává malé množství tepla. Materiál, z něhož je pohon vyroben, určuje, zda může pohon proniknout, protože kov vede teplo lépe než plast. To logicky způsobuje, že kovové pohony dosahují vyšší teploty. Pohon při normálním provozu se nezahřeje natolik, aby jednotku USB poškodil. V případě, že vás jednotka spálí, děje se tak pravděpodobně kvůli jejímu vadnému portu, nebo z důvodu selhání některé z jejích součástek. 

25. Jak rozdělit jednotku USB?

Chcete-li vytvořit jednotkový diskový oddíl disku na jednotce USB, můžete použít nástroje pro disk, jež jsou dodávané s operačním systémem. Další možností je využít konkrétní software pro správu diskových oddílů. Pokud však chcete na USB vytvořit optický diskový disk, jako jsou jednotky na discích SanDisK, které se používají k reprodukci funkce autorunu, budete potřebovat určitý oddílový software s touto schopností.

V takovém případě v systému Windows klikněte pravým tlačítkem na "Tento počítač" a vyberte možnost "Spravovat". Otevře se "Správa počítače" a v seznamu se dostanete do části "Správa disků". Odtud můžete mezi jinými změnit, vytvářet i odstraňovat oddíly.

V případě Mac otevřete složku "Aplikace" a přejděte na položku "Utilities". Odtud můžete otevřít program Disk Utility a spravovat své oddíly.

26. Jak mohu zkopírovat obsah jednotky USB na jinou jednotku?

Obsah jedné jednotky může být zkopírován do jiné pomocí USB duplikátoru. Toto zařízení umístí zdrojovou jednotku do zdrojového portu a prázdné disky do jednoho nebo několika portů, které umožňují zapisovat data. Samostatný nebo softwarový systém poté řídí samotný proces kopírování.

27. Jaký je nejrychlejší způsob kopírování jednotek USB?

Nejrychlejší způsob, jak kopírovat jednotku USB, je použití duplikátoru flash disku. Ten je možné zakoupit pro domácí použití nebo externě pro službu duplikace flash disku.

28. Podporují disky USB funkci automatického spuštění?

Ano, USB flash disky podporují funkce Automatické spuštění. Umožňují automatické spuštění předem načtených dat poté, co jsou připojeny. Nevyžadují, aby uživatel zahájil akci, aby otevřel konkrétní soubor.

29. Jak ukládat soubory do počítače se systémem Windows?

Pro uložení souborů v systému Windows postupujte podle těchto kroků:
- Zapněte počítač s operačním systémem Windows, přihlaste se a počkejte, až začne fungovat úspěšně.
- Připojte USB Flash Drive do USB portu počítače, počkejte, dokud systém nezjistí Flash Drive a automaticky nainstalovaný ovladač.
- Pomocí programu Průzkumník Windows najděte ikonu jednotky Flash a dvojklikem na ni otevřete obsah disku, zkontrolujte, zda jednotka Flash funguje        normálně.
- Kopírujte nebo přetahujte soubory / složky, které chcete uložit na tuto jednotku Flash.
- Ověřte správnost uložení souborů / složek.
- Ujistěte se, že po dokončení jednotky neodpojíte disk přímo z počítače ukládání souborů, protože může zničit soubory.
- Klikněte na ikonu "Bezpečně odebrat hardware" v zásobníku Windows a klepněte na položku název jednotky Flash. Počkejte, dokud se nezobrazí výzva, aby se vaše jednotka mohla bezpečně odebrat z počítače.
- Odpojte jednotku Flash od portu USB.

30. Je možné vyjmout USB flash disk těsně po uložení / aktualizaci souborů na něm?

Ne, USB flash disk byste neměli vyjímat hned po uložení / aktualizaci souborů na něm. Odstranění v takovém případě může způsobit ztrátu dat a poškození zařízení. Nejdříve byste měli uvolnit USB Flash Jednotku klikněte na ikonu Bezpečně odebrat hardware v zásobníku Windows.

31. Jaká je funkce LED na USB flash disku?

Pokud je USB Flash disk poprvé zapojen do USB portu počítače, LED dioda USB Flash Drive zapíná a vypíná. To znamená, že počítač rozpozná USB flash disk. Během souboru USB Flash Drive bude blikat. Nepřipojujte USB Flash Drive během přenosu souborů. Může to způsobit poškození přenášených dat nebo způsobit poškození tabulky FAT USB Flash Drive. Je-li tabulka FAT poškozena, USB flash disk se může vrátit zpět do původního stavu funkční podmínky formátováním; nicméně všechna data budou ztracena.

32. Po přenesení dat na USB flash disk LED stále bliká. Proč?

Počítač dokončí přenos dat z CPU do zabudované vyrovnávací paměti. V tomto případě počítač si myslí, že přenos dat skončil; na přenos dat však trvá více času z vyrovnávací paměti na USB Flash Drive. To je příčinou, aby LED stále blikala. Nepoužívejte USB flash disk, aniž by byl odpojen, dokud LED bliká. Mohlo by dojít k poškození dat nebo USB flash disku FATtable.

33. Když klepnu na položku "Bezpečně odebrat hardware" v zásobníku Windows, aby se vysunul USB Flash disk, počítač vyzve, aby byl přístroj v současné době používán. Co mám dělat?

Když počítač vyzve, aby se zařízení v současné době používalo, v tomto okamžiku byste neměli vytáhnout jednotku USB Flash Drive. Mohlo by dojít k poškození dat nebo tabulky USB Flash Drive FAT. Můžete zavřít všechny programy nebo okna, která by mohla zařízení používat, a zkuste to znovu. Pokud počítač prompt vyzve zprávu, pravděpodobně bude nutné vypnout počítač před vytažením jednotky USB Flash Drive.

34. Soubory ze zařízení USB Flash byly smazány náhodou. Co mám dělat?

Ve výchozím nastavení funguje USB Flash Drive jako vyměnitelný úložný prostor. Smazané soubory nebudou nejprve uloženy do koše. Abyste mohli soubory obnovit po jejich odstranění.

35. Může být USB Flash Drive napaden počítačovým virem?

Protože USB flash disk je velkokapacitní paměťové zařízení, může být infikován počítačovým virem. Jakmile je zařízení USB Drive nakaženo počítačovým virem, můžete jej vyčistit pomocí antivirového programu.

36. Když vložím jednotku USB Flash a pokusím se získat přístup k jednotce, požádá mě o "Vložte disk do jednotky" nebo požádá o formátování disku nebo je jednotka ve formátu souborů RAW. Proč?

Existuje mnoho důvodů, které mohou způsobit tyto scénáře, včetně - USB Flash Drive je šifrováno a chráněno heslem, - formát systému souborů není rozpoznán počítačovým systémem, - USB Flash Drive má nějaké poškození softwaru nebo selhání hardwaru. Pokud je USB flash disk šifrován, musíte jej odemknout pomocí správného programu a hesla. Pokud formát souboru systému není rozpoznán, možná budete muset nainstalovat vhodný ovladač nebo jej jednoduše použít v počítačích, které rozpoznávají takový formát souborového systému. Pokud jste si jisti, že dochází ke korupci softwaru, může být USB Flash Drive znovu použit znovu zformátováním, ale ztratí se všechna data uložená na init. Pokud jednotka USB Flash je selhání hardwaru, může být nutné vyměnit nový.

37. Jak formátovat / vymazat USB flash disk?

Pro formátování / vymazání USB Flash disku postupujte podle těchto kroků: - Vložte USB flash disk do USB portu počítače. Klepněte na tlačítko "Start" a potom klepněte na možnost "Tento počítač". - Klepněte pravým tlačítkem myši na jednotku flash v části "Zařízení s vyměnitelným úložištěm" a poté klepněte na možnost "Formátovat". Zobrazí se dialogové okno pro formátování. - Zvolte typ souboru v poli "Systém souborů", například: FAT32. Přejmenujte jednotku flash do pole "Označení svazku". Ponechte všechna ostatní nastavení na výchozích hodnotách .- Klikněte na tlačítko "Start". Klepněte na tlačítko "OK", když se zeptá, jestli jste si jisti, že vymažete všechna data. - Zavřete dialogové okno pro formátování po dokončení procesu formátování.

38. Jaké jsou rozdíly mezi USB 1.1, USB 2.0, USB 3.0 a USB 3.1?

USB 1.1 je nejstarší verze, která podporuje zařízení s nižší rychlostí, například: Keyboard andmouse. Závisí na zařízeních, USB 1.1 může pracovat ve dvou režimech: Nízká rychlost a Plná rychlost. Rychlost přenosu dat v režimu USB 1.1 v režimu nízké rychlosti a plné rychlosti je 1,5 Mbps a 12 Mbps. OSB 2.0 je novější verze, která podporuje zařízení s vyšší rychlostí, pokud je zařízení navrženo pro USB 2.0, například: USB Flash Drive a pevný disk USB. USB 2.0 může pracovat v režimu Hi-Speed, rychlost přenosu dat je 480 Mb / s. USB 3.0 je novější verze po USB 2.0, která může pracovat v režimu Super Speed s přenosovou rychlostí až 5 Gb / s. V dnešní době většina počítačových systémů a jednotek USB Flash podporuje rozhraní USB 3.0. USB 3.1 je momentálně nejnovější verze, která může pracovat v režimu Super Speed s přenosovou rychlostí až 10 Gb / s. PŘEVOD DATA TRANSFER SPEEDUSB 1.1 v režimu plné rychlosti 12 MbpsUSB 2.0 při vysokorychlostním režimu 480 MbpsUSB 3.0 při režimu Super Speed 5 GbpsUSB 3.1 v režimu rychlosti Super Speed 10 Gbps Pro více informací se podívejte na URL "Universal Serial Bus (USB)".

39. Je rozhraní USB 1.1 a USB 2.0 kompatibilní dopředu a dozadu?

USB 2.0 je plně zpětně kompatibilní s rozhraním USB 1.1. Můžete používat flash disk USB 2.0 v systému kompatibilním s rozhraním USB1.1, ale při rychlostech přenosu dat USB 1.1.

40. Jakmile připojím USB flash disk, vidím tuto zprávu "Zařízení HI-SPEED USB je zapojeno do rozbočovače, který není HI-SPEEDUSB". Co to znamená?

Pokud je zpráva "HI-SPEED USB zařízení připojeno do USB HI-SPEED USB hubu" se zobrazí výzva při připojení USB Flash Drive, znamená to, že USB 2.0 Flash Drive je připojen k USB 1.1 přístav. Flash DriveUSB bude fungovat, ale bude pracovat s výkonem USB 1.1. Pokud jste si však jisti, že USB Flash Drive a USB port by měly podporovat USB 2.0, znamená to, že je něco mimo pořadí, nepoužívejte / aktualizujte žádné soubory na USB Flash Drive, jinak by to mohlo způsobit ztrátu. V tomto počítači můžete zkusit použít jiný USB flash disk a vložením USB Flash do jiného počítače, abyste ověřili, které zařízení není v pořádku. Pokud jde o jednotku USB Flash, najděte data v USB Flash Drive najednou a nahraďte ji novou.

41. Mohu nainstalovat program na jednotku USB Flash a použít ji na jiném počítači?

Většina programů kopíruje některé soubory do adresáře systému Windows nebo Windows \ System nebo během instalace upravuje informace. Když přesunete USB Flash disk do jiného počítače, soubory souborů tam nebudou registrovány, a proto nainstalované programy nemusí fungovat. Za druhé, USB Flash Drive může vypadat jako jiné písmeno jednotky, to bude problém pro většinu softwaru. Typicky, software je samostatný, který nevyžaduje instalaci bude obvykle work.

42. Jak mohu chránit své soubory v USB Flash Drive proti úniku dat?

Jednou z metod ochrany souborů na USB Flash Drive proti úniku dat je jejich šifrování.Pro šifrování vašeho USB Flash disku se soubory obsažené v něm stanou chráněnými heslem a snadno přístupné vy nebo někdo, kdo zná heslo. K dispozici je metoda ochrany hardwaru a metoda ochrany softwaru, zpravidla by byla metoda ochrany hardwaru snadná a rychlá. Je doporučena USB flash disk s certifikátem FIPS 140-2 level 2 a 256bitovým AESencryptionem založeným na hardwaru. Podrobnější informace naleznete v adrese URL "Šifrování pomocí zařízení USB kompatibilních s FIPS". Mohu šifrovat existující USB flash disk podle softwarové metody? Ano, pokud vaše stávající USB flash disk nemá funkci šifrování hardwaru, můžete ji šifrovat některými šifrovacími programy. Například pokud používáte systém Windows 7, má základní funkci BitLocker DriveEncryption. Další informace naleznete v adrese URL "Šifrování pomocí nástroje BitLocker Chcete-li přejít na vyměnitelná zařízení pod Windows 7". A tam je otevřený zdroj encryptionsoftware pro Windows, Mac a Linux s názvem "TrueCrypt", podívejte se na URL "www.truecrypt.org" pro více informací.

43. Mohu získat vlastní reklamní USB flash disk?

Ano. Můžete si snadno zakoupit vlastní USB disky od dodavatelů a prodejců. Pokud nabízejí vlastní tiskové služby, pravděpodobně přizpůsobí také tvar. Aby USB splňovalo vaše požadavky na včetně vizuální podoby, je třeba se poradit s oddělením výtvarného a výrobního oddělení společnosti USB flash drive. Nejlepší je najít si kontakty na konkrétní společnosti a domluvit se s nimi o tom, co nabízejí.

44. Jaké tvary jsou k dispozici?

K dispozici jsou v podstatě různorodé tvary. Záleží na vaší představě a konkrétním výrobci, zda ji dokáže zrealizovat. Obecně řečeno neexistují žádné limity tvarů, které můžete používat, pokud to není škodlivé nebo nebrání použití v portu USB. Potraviny, geometrické tvary, orientační body a lidé jsou jen začátky tvarů, které můžete použít.

45. Jaké materiály mám vybrat?

Mezi nejběžnější materiály USB flash disk patří: plast, kov, dřevo, kůže, sklo.

46. Kolik stojí vlastní reklamní fleška?

Cena vašeho flash disku závisí na mnoha faktorech. Roli hraje velikost úložiště, typ použitého materiálu nebo použitého tisku a složitost návrhu. Pokud flešky objednáváte hromadně, mohou začít na ceně 3,50 dolarů za kus při kapacitě jednotky o velikosti 1 GB. Vzhledem k tomu, že se flash disky stávají populárnějšími a objevují se efektivnější způsoby jejich výroby, jejich ceny budou i nadále klesat.

47. Může můj USB flash disk dostat virus?

Jednotky USB mohou získat viry, stejně jako spyware nebo malware. Ve skutečnosti je velká část infikovaných počítačů infikována pomocí USB flash disku nevědomě přímo uživatelem. V počítačích se systémem Windows 7 a Macintosh byla funkce Automatické spuštění ve výchozím nastavení zakázána, což zabraňuje šíření virů a jiného škodlivého softwaru z napadení hostitelského počítače.

48. Mohu chránit obsah mé jednotky USB před vymazáním?

Existuje několik různých způsobů, jak zabránit vymazání informací. První metodou je vytvořit oddíl pouze pro čtení. V oddílu pouze pro čtení je část paměti USB vyhrazena pro určité soubory a je definováno, že je tato část určena pouze pro čtení.

Druhou metodou je vytvořit disk CD na jednotce USB. Tato metoda pracuje téměř shodně s první metodou, s tou výjimkou, že oddíl CD může při vložení do počítače automaticky přehrávat. Obě metody zabraňují uživateli odstranit nebo manipulovat s těmito soubory, ale nebrání uživateli informace kopírovat.

49. Jak mohu šifrovat USB flash disk?

Můžete použít několik šifrovacích aplikací, z nichž některé jsou poskytovány výrobcem jednotky flash. Software v podstatě umožňuje vytvářet chráněný svazek na jednotce se sadou hesel. Vybíráte šifrovací algoritmus. Pouze ti se správným heslem, mají do USB flash disku přístup a mohou přidávat nebo odebírat data z chráněného oddílu.

50. Jak mi může USB ukrást heslo pro PC?

Nejprve je třeba upřesnit, že samotné USB nemůže ukrást hesla, ale programy na USB mohou. Ukrást osobní hesla pomocí USB je možné, avšak s pomocí několika dalších programů. Tyto programy obecně odcizí všechna uložená hesla tak, že se vkládají a kopírují dokumenty, kde hesla uložena jsou. USBThief je speciálně navržena pro snadnou instalaci na USB a funguje tak, že hesla automaticky krade. K dalším možnostem patří vytvoření souboru autorun, který otevírá software určený k získání hesel z programů, jako je Internet Explorer nebo Microsoft Outlook.

51. Proč má jednotka USB menší kapacitu než je uvedeno na mém PC nebo MAC (důležité téma)

Rozdíl je způsoben tím, že většina výrobců skladů a výrobci počítačů definují měřítko. Existují dva systémy: desítkové a binární.

Zařízení pro ukládání dat používají desítkový systém a počítače používají binární systém. To vede k určité nesrovnalosti mezi skutečnou kapacitou a kapacitou, kterou počítač disponuje. Rozdíl se může pohybovat mezi 2 až 9 %, a to právě v závislosti na kapacitě měniče.

Některé další kapacity jsou převzaty z funkcí vyžadovaných operačním systémem, např. FAT tabulkami a řadičem flash disku, např. náhradními bloky pro vyrovnání opotřebení. Pro lepší představu slouží tabulka níže.

 

52. Jak dlouho budou data platná pro USB disk?

Paměťové karty a jednotky USB nejsou navrženy pro dlouhodobé ukládání. Data byste měli vždy zálohovat na jiné zařízení. Údaje obvykle zůstávají v platnosti po dobu až 10 let, pokud jsou uchovávány za normálních podmínek. Datové buňky uvnitř mají náboj, který se může časem rozptýlit. Data lze obnovit. Postup je následující: zkopírujte všechna data z karty a poté naformátujte kartu nebo jednotku USB a obnovte všechna data tak, aby se údaje prodloužily o dalších 10 let.

53. Jak mohu udržet integrovaný disk Flash Drive v bezpečí?

- Jednotka USB Flash vyžaduje nepatrnou péči, protože je to robustní a všestranné zařízení pro ukládání dat. Doporučujeme vám však, abyste nechali integrovaný disk Flash mimo velmi silná magnetická pole, protože ta mohou měnit nebo poškozovat data uložená na USB.
- Údaje obvykle zůstanou platné po dobu 10 let. Jednotku USB Flash nelze použít jako zařízení pro dlouhodobé ukládání dat. (Data mohou být zkopírována - disk přeformátován a data zkopírována zpět na další 10 let)
- Doporučujeme vždy udržovat bezpečné zálohování všech dat uložených na jednotce USB.

54. Při používání integrovaného USB flash disku se zobrazí zpráva "Vložte disk do jednotky / formátu jednotky".

Pokud k tomu dojde, může dojít k poškození nebo poškození tabulky souborů USB Flash Drive. Budete muset naformátovat Flash disk a znovu ji použít. Za prvé, ujistěte se, že na Flash Drive nejsou uložena žádná důležitá data. Pokud máte obavy o ztrátu některých důležitých datových souborů, obraťte se na technickou podporu společnosti IntegralTechbefore - formátování. Pokud nemůžete integrovanou jednotku Flash naformátovat, vyplňte formulář technické podpory a my vám pomůžeme dále.

55. Co by se stalo, kdybych odpojil USB Flash Drive, když jsou do něj zapisovány údaje?

Vaše data na USB Flash disku se mohou poškodit nebo ztratit a systém souborů Flash disku se také může poškodit. Vždy, když používáte integrovanou jednotku Flash na PC nebo počítači Mac, je vždy vhodné používat funkci "Bezpečně odebrat hardware / USB".

56. Jak mohu bezpečně odebrat integrovaný disk Flash?

Než jej vyjmete, odpojte USB Flash Drive a ujistěte se, že žádná data nejsou přenášena do nebo z USB.

Počítače s operačním systémem Windows XP a novější a operační systémy Mac OS 9 a vyšší mají volbu "bezpečně odebrat USB", kterou doporučujeme dodržovat:

Postup bezpečného odebrání pro Windows 2000 / XP / Vista / 7

Vyhledejte a levým tlačítkem myši ikonu "Bezpečné odstranění", dále na systémové liště zobrazte zařízení USB připojená k počítači / notebooku. Vyberte písmeno jednotky počítače přiřazené k zařízení USB a klikněte na možnost "zavřít / odpojit", poté jej můžete bezpečně odstranit.

Postup bezpečného odebrání pro Apple Mac OS 9 a vyšší

Na ploše najděte ikonu jednotky USB a přetáhněte ji do kontejneru Apple Trash (ikona).

57. Můj integrovaný USB Flash Drive přenáší data velmi pomalou rychlostí, co mohu dělat? Možností je více:

Může být připojen k portu USB 1.1
- Integrovaná jednotka USB Flash může být připojena k portu USB 1.1. Ujistěte se, že port USB podporuje rozhraní USB 2.0, jinak vaše jednotka Flash pracuje pouze s pomalejší rychlostí USB 1.1 na tomto portu.

Reformátování měniče může pomoci
- Zálohujte všechny požadované údaje z jednotky. Pomocí formátu PC nebo formátu MAC jednotky. Zkopírujte zpět požadovaná data.

Vypněte ostatní aplikace a restartujte systém
- Jiné aplikace mohou způsobit, že systém běží pomalu. Nejprve uložte požadované údaje.

Zkuste jiný systém
- V případě, že aktuální systém má problémy s výkonem nebo je infikován.

Virus - zkontrolujte USB disk a systém
- Nesprávné programy mohou zpomalovat váš systém

Zkuste připojit jednotku k portu USB v počítači
- Použití rozbočovače nebo více rozbočovačů může způsobovat problémy s rychlostí a napájením.

58. Můžu připojit integrovaný USB flash disk do portu eSATA Combo?

Ano, integrovaný disk Flash funguje stejně, jako by využíval port USB 2.0.

59. Existují nějaké integrované modely USB flash disků, jež pracují se systémy Windows NT / 95/98 nebo 98SE?

Bohužel nenabízíme žádné integrované USB, které podporují starší operační systémy, jako jsou Windows NT / 95/98 nebo 98SE.

60. Došlo k poškození dat na USB flash disku a počítač mi nedovolí odstranit tyto soubory, co s tím?

K tomu může dojít, pokud tabulka přidělování souborů (FAT) narušila nějakým způsobem USB (např. ztráta výkonu apod.).

Jednotku je možné naformátovat tak, aby problém odstranila.

Formátování jednotky může vymazat všechna data. Pokud tam máte nějaké údaje, je vhodné je načíst nejprve v počítači. Před formátováním může být nutné použít software pro obnovu souborů.

61. Mám pouze porty USB 1.1 na mém PC / Mac - bude s mým Integral USB 2.0 Flash Drive pracovat s nimi?

Všechny integrované flashové disky USB 2.0 a USB 3.0 jsou plně zpětně kompatibilní s porty USB 1.1. Integrální USB však přenáší data s pomalejší rychlostí USB 1.1

62. Kolik dat se mi vejde na USB flash disk

Flash disky se dělí dle velikosti, tedy podle toho, kolik se na ně vejde dat. Při výběru je třeba zvážit, k čemu budete flashku používat. Výběr pak přizpůsobte tomu, zda na ni chcete ukládat pouze zápisy ze školy, pracovní soubory nebo na ni ukládat fotky, videa či různé programy.  Největší kapacitu mají flashky 32 GB - 128 GB , nejmenší naopak 256 MB, které se dnes již téměř nevyrábí.  Od kapacity se odvíjí i cena. Čím má disk více úložného prostoru, tím je dražší.

Kolik dat se vejde na USB Flash disk

Kapacita USB Fotografie Hudba Video Dokumenty
256 GB 64000 66432 512 230400
128 GB 32000 33216 256 115200
64 GB 16000 16608 128 57600
32 GB 8000 8304 64 28800
16 GB 4000 4152 32 14400
8 GB 2000 2076 16 7200
4 GB 1000 1038 8 3600